Özgeçmiş

1965 yılında Konya'da doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi'nde doktorasını İstanbul Teknik Üniversitesi'nde tamamladı. Doktora sırasında ve sonrasında Hannover Üniversitesi'nde araştırmalarda bulundu. 2001 yılında yardımcı doçentliğe, 2006 yılında ise doçentliğe atandı. 2011-2018 yılları arasında Selçuk Üniversitesi'nde profesör olarak çalıştı. 2011-2014 döneminde bölüm başkanlığı görevinde bulunmuştur. 2006 yılından bu yana Kartografya anabilim dalı başkanlığı görevini yürütmektedir. 2018 yılından itibaren Selçuk Üniversitesi'nden ayrılarak kurulan Konya Teknik Üniversitesi'nde çalışmaya başlamıştır.

Doktora çalışması kartografik genelleştirme alanındadır. Harita projeksiyonları, coğrafi bilgi sistemleri, internet harita servisleri ile harita mashup uygulamaları, bilgisayar programlama, nümerik analiz konularında araştırmaları ve yayınları bulunmaktadır. Yönetiminde tamamlanmış 5 doktora 3 yüksek lisans tezi bulunmaktadır.

Ayrıntılı özgeçmiş

İletişim

Konya Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü
Alaeddin Keykubat Kampusu 42250 Selçuklu Konya


Bilgisayar Destekli Harita Yapımı Uygulamaları kitabımın üçüncü baskısı yayımlandı. Kampüs Atlas Kitabevi ve internet satış kanallarından temin edilebilir.
Kitabın dosyaları için yeni link!
Kartografya kitabımın ikinci baskısı yayımlandı. Kampüs Atlas Kitabevi ve internet satış kanallarından temin edilebilir.